
Розкладний ніж знадобиться, щоб швидко та комфортно відкрити лист, коробку або порізати продукти. Для нього не потрібні піхви, носити його можна навіть у кишені або на поясі. Розгляньмо інформацію, яка допоможе вам швидко вибрати відповідний ніж.
Що потрібно знати про складаний ніж?
Перші відомі складані ножі робили ще в 600-500 роках до н.е. Уже тоді люди оцінили їх компактність і зручність. Ось з того моменту основні елементи ножа так і не змінилися, їх всього три: руків’я, фіксатор і клинок.
Сучасні ножі набагато комфортніші, гостріші, надійніші та довговічніші. Крім всього іншого, використовуються сучасніші матеріали та різноманітні види замків для фіксації клинка. Вони потрібні, щоб комфортніше та безпечніше працювати.
Види складаних ножів:
- Механічні. Відкрити та закрити ніж можна тільки вручну.
- Напів- та автоматичне відкриття. Відкрити лезо вийде після невеликого зусилля або натискання на кнопку. Закрити ніж можна тільки вручну.
- Автоматичні. Щоб відкрити або зачинити, потрібно натиснути на кнопку. Використовується запобіжник, щоб клинок випадково не зачинився та не поранив власника.

На що звернути увагу, коли вибираєш складаний ніж?
- Марка сталі. Для прикладу розглянемо популярний якісний варіант: 9Cr14MoV. 9 — вміст вуглецю біля 0,9%. Чим його більше, тим міцніше та твердіше буде сталь. Cr14 — вміст хрому в сталі близько 14%. Він робить сталь стійкішою до корозії. Mo — молібден, а V — це ванадій. Вони додатково зміцнюють клинок.
- Твердість сталі. Позначається в HRC (Hardness Rockwell C scale), показники в районі 55-60 — дуже хороші.
- Тип замка. Одні з найбільш надійних замків: liner і frame lock.
- Геометрія клинка. Спуск клинка повинен бути від обуха, щоб простіше було різати. Але різноманітні опуклості зміцнюють клинок.
- Довжина та товщина клинка. Довжини від 7 сантиметрів вистачить для більшості цілей. Наприклад, щоб комфортно нарізати овочі для салату, розрізати батон і підготувати гілки. Чим тонше клинок, тим він універсальніше.
- Вістря. Повинно бути гострим і витягнутим. З таким вістрям буде простіше колоти та обрізати дрібні частинки.
- Руків’я. Повинно зручно сидіти в руці. Також з насічками буде простіше тримати виріб.
- Кліпса. Потрібна, щоб зручно носити виріб.
Вигоди ножів SKIF
- Мала вага. Середня вага близько 125 г.
- Надійна сталь. Вона з хорошими антикорозійними та ударостійкими властивостями.
- Великий вибір. Є велика кількість моделей на вибір.
- Зручне руків'я. Ергономічна та з насічками.
- Довговічне руків’я. Воно з міцного та легкого склотекстоліту, який не боїться вологи та високих температур.
- Низька вартість. Українські вироби прийнятні за ціною.
Де купити?
Щоб купити прийнятні за ціною та якістю складані ножі, зверніться в магазин SKIF Knives (skif-knives.com). Зробіть це прямо зараз, поки придатні для вас моделі ще є в наявності.